Про псоріаз

img1

Псоріаз — це більше, ніж просто захворювання шкіри, воно може впливати на фізичний і психологічний стан людини. Хоча ліків, здатних повністю вилікувати псоріаз не існує, важливо пам'ятати, що з ним можна впоратися. При правильному лікуванні та порадах багато людей живуть з псоріазом повноцінним життям.

Що таке псоріаз?

Псоріаз – це імунний стан, який викликає симптоми на шкірі, а іноді й на суглобах.

Якщо у людини псоріаз, процес заміни шкіри прискорюється, і для заміни клітин шкіри потрібно всього кілька днів, що зазвичай займає 21-28 днів.

Це накопичення клітин шкіри накопичується, утворюючи підняті «бляшки» на шкірі, які також можуть бути лускатими, лускатими, червоними на шкірі білої раси, темнішими плямами на темній шкірі та свербіж.

Псоріаз може виникнути на будь-якій ділянці тіла, включаючи шкіру голови, руки, ноги та статеві органи, хоча різні типи, як правило, виникають на різних ділянках.

Хто хворіє на псоріаз?

В даний час вважається, що псоріаз вражає від 2% до 3% населення України - до 1 мільйона людей - хоча це приблизно.

Це стосується як чоловіків так жінок.

Псоріаз може виникнути в будь-якому віці, вважається, що є два «піки»; від пізнього підліткового віку до ранніх тридцятих і приблизно у віці від 50 до 60 років.

Деякі люди з псоріазом можуть також мати псоріатичний артрит - тип артриту, пов'язаний із захворюванням шкіри. Однак наявність псоріазу не означає, що ви захворієте на псоріатичний артрит, і не кожен, у кого розвивається псоріатичний артрит, обов’язково має псоріаз шкіри.

Що викликає псоріаз?

Нещодавні дослідження показали, що зміни шкіри, які спричиняють псоріаз, починаються в імунній системі, коли певні імунні клітини (Т-клітини) запускаються та стають надмірно активними.

Т-клітини діють так, ніби вони борються з інфекцією або загоюють рану, що призводить до вироблення ними запальних хімічних речовин, що знову призводить до швидкого росту клітин шкіри, викликаючи утворення псоріатичних бляшок. Тому ви можете почути, що псоріаз описують як «аутоімунне захворювання» або «імуноопосередкований стан». Поки неясно, що спонукає імунну систему діяти таким чином.

В деяких випадках псоріаз може бути спадковим. Загострення псоріазу може бути спровоковано низкою факторів, таких як стрес або тривога, пошкодження шкіри, гормональні зміни або певні інфекції чи ліки.

Чи можна лікувати псоріаз?

Так, існує широкий вибір методів лікування псоріазу і багато людей вважають, що їхній псоріаз можна успішно лікувати. Однак пошук правильного лікування або комбінації лікування може бути процесом проб і помилок.

Чи передається псоріаз?

Тільки спадково. Псоріаз не може передаватися від однієї людини до іншої, а також не може «поширюватися» по тілу, торкаючись ділянки шкіри з псоріазом ділянками шкіри без псоріазу.

Як псоріаз впливає на мене?

Псоріаз є складним захворюванням, яке є унікальним для кожної людини. Кожен має різні способи боротьби з псоріазом, і кількість шкіри, ураженої псоріазом, може сильно відрізнятися від людини до людини.

Важливо, щоб як фізичні ознаки псоріазу (яка частина вашої шкіри уражена ним), так і психологічні аспекти псоріазу (як ви справляєтеся із захворюванням) оцінювалися разом і регулярно, щоб можна було підібрати найбільш відповідне лікування. Психологічний вплив не завжди пов'язаний із клінічною тяжкістю псоріазу, тому не бійтеся розповідати медичним працівникам, як ви себе почуваєте.

Якщо вам важко впоратися з псоріазом, будь ласка, зверніться до свого лікаря загальної практики або зв’яжіться з нами , щоб отримати інформацію та пораду.